Aziatische kunst

Gezien er de laatste jaren een sterke vraag is vanuit China naar Aziatische kunst, biedt ons veilinghuis al decennialang een uitgebreide selectie aan. Verzamelaars uit Azië zijn voornamelijk op zoek naar kunst uit China, Tibet en Nepal. Hieronder verstaan wij Chinees porselein, cloisonné, email, jade beelden, schilderkunst, boeddhistische beelden, rituele objecten en thangka’s.

Bij een huisbezoek ontdekte onze expert een vuurverguld bronzen beeld vervaardigd door de boeddhistische ateliers van de Chinese keizer in de 18de eeuw. Na een hevige biedstrijd op veiling werd het Boeddhabeeld verkocht aan een verzamelaar uit Beijing voor 678 321 euro. Dit is het duurst geveilde Aziatische kunstobject in de Benelux.

In 2015 verkocht het veilinghuis een reeks van drie Chinese schilderijen op zijde aan het Metropolitan Museum in New York. Ook voor kunst uit India, Japan, Korea, Thailand, Cambodja, Vietnam en het Nabije Oosten kunt U terecht bij Loeckx.

onbewerkt-Amitayus-001

Verguld bronzen boeddhistisch beeld,
verkocht voor 678 320 euro.

Duurst geveilde Chinees
kunstvoorwerp in de Benelux.

DSC_3854

Chinese meiping vaas,
verkocht voor 451 400 euro.

Duurst geveilde Chinese vaas in België

_DSC2113

Reeks van 3 Chinese schilderijen op zijde,
verkocht aan het Metropolitan Museum in New York.